Styl życia

Zdrowy i bezpieczny turysta

17.08.2017

Musimy jednak pamiętać o tym, że samo wykupienie polisy turystycznej nie wystarczy. Poczucie pełnego bezpieczeństwa możemy zapewnić sobie tylko wtedy, gdy będziemy wiedzieli, jak wykorzystać polisę i jak się zachować w razie choroby lub wypadku. Dlatego też koniecznie musimy pamiętać, aby zapisać numer ubezpieczenia oraz numer do Centrali Alarmowej w miejscu, które szybko znajdziemy w przypadku jakiegokolwiek problemu. Pamiętajmy o tym, żeby numer ubezpieczenia oraz telefon alarmowy mieć zawsze ze sobą. Nigdy nie zostawiajmy go w pokoju hotelowym!!!

  1. Jeśli nigdy nie rozstajesz się z telefonem komórkowym i masz go zawsze pod ręką, to swój numer ubezpieczenia turystycznego oraz kontakt do Centrali Alarmowej zapisz właśnie tam! Jeśli masz przy sobie portfel, torebkę lub plecak możesz tam schować karteczkę z zanotowanymi numerami.
  2. Co zrobić podczas wojaży, na których całkowicie chcesz się odciąć od świata zewnętrznego i nie zabierasz ze sobą telefonu? A do tego na wakacyjne wycieczki nie chcesz brać plecaka lub torby? Wtedy telefon Centrali Alarmowej i numer polisy ubezpieczeniowej zapisz na karteczce i włóż do kieszeni.
  3. Jeśli uprawiasz sporty wodne lub lubisz wspinaczkę, zapisz numer polisy  w widocznym dla siebie miejscu. Może warto kupić gumową bransoletkę na rękę i zapisać na niej wodoodpornym markerem numer ubezpieczenia i centrum alarmowego? Taki gadżet nie tylko będzie modnie wyglądać, ale również zapewni Ci pełne bezpieczeństwo. (koszt bransoletki to 1,5 PLN)
  4. W przypadku, gdy Twoim ulubionym sportem jest narciarstwo lub snowboarding, włóż zapisany numer ubezpieczenia i telefon do centrali alarmowej do specjalnej kieszonki w kurtce, w której zwykle nosisz swój skipass. Dzięki temu, jeśli ulegniesz wypadkowi na stoku, będzie on w widocznym miejscu ? łatwy do odnalezienia zarówno przez Ciebie, jak i przez innych.