Zdrowie

KOBIETY A PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

18.03.2017

Jako kobiety, ze względu na funkcjonowanie i zadania, do jakich jest przygotowany nasz organizm (menstruacja, ciąża, menopauza itd.), jesteśmy szczególnie narażone na niektóre choroby. Dlatego też, pamiętajmy o tym, że tylko regularnie wykonywane badania profilaktyczne mogą potwierdzić, że jesteśmy w pełni zdrowia. Ponadto, musimy zdać sobie sprawę, że wystarczająco wczesne wykrycie choroby daje nam prawie 100% pewność jej wyleczenia.

[IMG type="original" src="822_1268938117.jpg" zoom="YES" class="fleft"]

Profilaktyka zdrowotna - dlaczego konieczna?

Profilaktyka zdrowotna to działania mające na celu zapobieganie chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Niezmiernie istotne jest utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia nie tylko u siebie, ale również u naszych najbliższych.

Nie warto, jak często to robimy, odkładać wizyty u lekarza na później, tłumacząc się brakiem czasu, zapracowaniem czy brakiem dolegliwości. Na badanie profilaktyczne zawsze trzeba znaleźć czas - tak naprawdę jest to prezent zarówno dla nas, jak i dla naszej rodziny. Zdrowie jest najważniejsze i tylko w pełni zdrowia możemy czuć się szczęśliwe, dbać o nasze rodziny, realizować się w pracy i spełniać wszystkie marzenia.
Dlatego też, bierzmy przykład z kobiet z innych krajów, gdzie profilaktyka jest jednym z nieodłącznych elementów dbania o siebie i swoją rodzinę.

Europa Zachodnia - dobre wzorce

Naszym sąsiadkom zza zachodniej granicy nie trzeba przypominać o poddawaniu się regularnym badaniom cytologicznym. Niemki wykonują takie badanie w każde urodziny, dzięki czemu mają pewność, że jest ono wykonywane tak często, jak zalecają lekarze na całym świecie, czyli raz w roku. Ponadto, traktują własne zdrowie jako największą wartość.

Większość Francuzek w Nowy Rok chce wejść z "białą kartą". Oznacza to, że już na początku roku zapisują się na badania profilaktyczne, tak aby przez cały rok cieszyć się zdrowiem i skupić się na przyjemnościach.
Holenderki i Szwedki, dzięki regularnym badaniom przesiewowym, dożywają średnio dziewięćdziesiątki - dla nich badania profilaktyczne są częścią zdrowego trybu życia. Oprócz wizyty na siłowni czy na basenie, do kalendarza wpisują daty kolejnych badań profilaktycznych oraz wynik poprzednich.

10 przykazań zdrowej i szczęśliwej kobiety

  1. Ćwicz! Kup karnet na basen czy siłownię. Zrezygnuj z komunikacji miejskiej, przesiądź się na rower lub spaceruj - idzie wiosna
  2. Nie pal papierosów
  3. Ogranicz picie alkoholu
  4. Nie stresuj się
  5. Śpij minimum 8 godz./dobę i staraj się zasypiać przed 23:00
  6. Pamiętaj o tym, że nadwaga jest niebezpieczna dla organizmu, dlatego:
    • jedz ryby i warzywa
    • jedz kaszę zamiast makaronu
    • ogranicz spożycie produktów zawierających konserwanty
  7. Podczas opalania zawsze używaj filtrów przeciwsłonecznych, ogranicz korzystanie z solarium
  8. Pamiętaj o tym, aby wyleczyć wszystkie przewlekłe stany zapalne w organizmie.
  9. Pamiętaj o wykonywaniu regularnych badań profilaktycznych
  10. Uśmiechaj się jak najczęściej!

Jak sprawić, aby dla nas, tak jak dla naszych zagranicznych koleżanek, profilaktyka była nieodłącznym elementem dbania o siebie, a nie złem koniecznym i dużym obciążeniem dla budżetu?

[IMG type="MEDIUM" src="822_1268937999.jpg" zoom="YES" class="fleft"] Bardzo często Polki mają sceptyczne podejście do profilaktyki. Argumentują je trudnym dostępem do lekarzy specjalistów oraz drogimi, czasami dochodzącymi do 200 zł kosztami prywatnej wizyty u lekarza. Sumując liczbę badań oraz ich koszt, rzeczywiście wydatek jest spory, dlatego też warto w takiej sytuacji pomyśleć o ubezpieczeniach zdrowotnych, które są doskonałą alternatywą do ponoszonych jednorazowych wydatków za każdą konsultację lekarską. Możemy być pewne, że takie rozwiązanie jest z pewnością dużo tańsze. Pełnia Zdrowia to propozycja dla całych rodzin zapewniająca bezpieczeństwo i wygodę oraz stały dostęp do renomowanych placówek medycznych na terenie całego kraju. Polisa zapewnia zarówno leczenie ambulatoryjne, jak i szpitalne.
Przykładowo, dla kobiety w wieku 25 lat, która chciałaby zapewnić sobie kompleksową opiekę medyczną oraz pełną diagnostykę zdrowotną, miesięczna składka wynosi 54,58 zł.

Kontakt dla mediów:
Anna Kuczyńska
Tel.: +48 22 375 65 21,  660 71 88 72
E-mail: annak@pov.pl