Zdrowie

Jak zadbać o mamę?

10.05.2017

Radosna mama to przede wszystkim zdrowa mama. Dlatego troska o nią powinna obejmować zarówno dbałość o jej dobre samopoczucie jak i ciało. Któż nie zadba o mamę lepiej niż ona sama  - ważne aby pamiętać o tym, żeby dać jej taką szansę. Mąż oraz dzieci powinni zrobić wszystko, aby miała ona trochę czasu tylko dla siebie: na relaks, wypoczynek, a także na podstawową profilaktykę zdrowotną, do której m.in. należy regularne wykonywanie badań diagnostycznych.

Pamiętajmy również, że mama to również kobieta. Często kobiety podporządkowują się swojej roli matki i zapominają o tym, że nadal mogą być sobą. Myśleć o sobie, poświęcać sobie czas, dbać o siebie. Zaniedbanie tych obszarów może prowadzić do częstych chandr u kobiety, do depresji poporodowej, niechęci do życia jakie z narodzinami dziecka się pojawiło. 

W okresie poporodowym, kobieta może po mału zaczynać wracać do ćwiczeń sprzed porodu. Proste ćwiczenia lub spacer na pewno pomogą wrócić mamom do idealnej sylwetki, dzięki czemu będą się czuły ze sobą lepiej. 

Sprawdź kalendarz badań diagnostycznych każdej mamy więcej>>

Dowiedz się więcej o tym jak zadbać o urodę i dobre samopoczucie więcej>>