Styl życia

Styl życia Dziecko

Przed wyjazdem

20.05.2018

Wielu rodziców zastanawia się czy wysłać swoje dziecko na kolonie - czy znajdzie tam przyjaciół? Czy nie będzie mu zimno w nocy? Czy będzie mu smakowało jedzenie? Rodzice zadręczają się tego typu pytaniami zapominając przy tym o najważniejszym - o bezpieczeństwie dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku.


Zdrowie Styl życia

Wyjeżdżając na narty pamiętajmy o apteczce

05.01.2018

Wyjeżdżając na narty, pamiętajmy o apteczce, szczególnie jeżeli planujemy podróż za granicę. W przeciwieństwie do Polski, posiadanie zestawu pierwszej pomocy jest obowiązkowe w Czechach, Słowacji, Austrii i Niemczech, natomiast we Włoszech i Francji jest zalecane.


Zdrowie Styl życia Dieta

Święta z Umiarem

12.12.2017

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań przy suto zastawionym stole. Raz w roku można pozwolić sobie na trochę więcej, jednak nawet wówczas dieta powinna być w pełni racjonalna i bogata we wszystkie składniki odżywcze. Od nas zależy, czy poddamy się świątecznemu obżarstwu, czy będziemy bez wyrzutów sumienia delektować się różnorodnymi potrawami, które raz w roku pojawiają się na stole. Umiar i rozwaga mogą zabezpieczyć świąteczne łasuchy przed problemami gastrycznymi.


Styl życia

Jak Polacy spędzają czas wolny?

24.11.2017

Większość dorosłych Polaków spędza czas wolny w sposób bierny lub wykonując czynności niewymagające zbyt intensywnej aktywności ruchowej. Na czytanie, oglądanie telewizji lub słuchanie radia oraz wykonywanie innych czynności niewymagających ruchu i wysiłku fizycznego dorosły Polak przeznacza...


Styl życia

Kolory wpływają na myślenie

16.11.2017

Kolory wpływają na naszą kreatywność i zdolność zapamiętywania. Tak więc jeśli chcesz zapamiętywać lepiej to pomoże Ci w tym czerwony, jeśli chcesz być bardziej kreatywnym -niebieski. Jaki jest wpływ kolorów na człowieka?


Zdrowie Styl życia

Jak dożyć 100 lat?

01.09.2017

Na długość życia człowieka wpływa nie tylko to, ile je i jak dużo się rusza. Ważne, czy jest towarzyski, nie chrapie, a nawet czy używa Internetu. Kolejne badania naukowe odkrywają nowe tajemnice długowieczności.


Styl życia

Zdrowy i bezpieczny turysta

17.08.2017

Wyjazd na wakacje ma często służyć poprawie naszego zdrowia. Chcemy się zrelaksować, odpocząć i wrócić do codziennych obowiązków uśmiechnięci oraz pełni energii. Przygotowując się do wyprawy, powinniśmy mieć na uwadze, że jednym z warunków zapewnienia sobie spokoju jest posiadanie polisy turystycznej. Takie ubezpieczenie zagwarantuje nam beztroskę i wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach podczas urlopu.


Styl życia

Zaginiony bagaż. Jak reagować na wakacjach?

11.08.2017

Niejednemu z nas zdarzyło się, że podczas wakacyjnych wojaży spotkała go nieprzyjemna sytuacja utraty lub kradzieży bagażu. Jeżeli posiadamy polisę ubezpieczeniową, która pokrywa tego typu wypadki możemy ubiegać się o rekompensatę od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Pamiętajmy jednak, by dopełnić wszystkich formalności, których wymaga od nas ubezpieczyciel.


Zdrowie Styl życia

Pamiętajmy o profilaktyce w pogoni za sukcesem

03.08.2017

Przeprowadzone ostatnio badanie Instytutu GFK*, pokazuje że Polki  należą do jednych z najbardziej ambitnych w Europie. Niestety w pogoni za sukcesem zapominają o tym co najważniejsze - czyli o zdrowiu. Według badania zajmujemy jedno z ostatnich miejsc jeśli chodzi o profilaktykę i dbałość o zdrowie. Co zrobić by połączyć rolę kobiety sukcesu  z troską o własne zdrowie? I jak w tym wszystkim znaleźć jeszcze czas dla najbliższych?


Zdrowie Styl życia

Palenie a ciąża

23.07.2017

Palenie w trakcie ciąży jest niezwykle niebezpieczne i bardzo często kobiety mające urodzić dziecko nie zdają sobie sprawy z konsekwencji zdrowotnych na jakie narażają swoją jeszcze nienarodzoną pociechę. Substancje toksyczne w organizmie matki, które dostają się do krążenia matczyno-płodowego, mogą spowodować u malutkiego, jeszcze rozwijającego się dziecka, wiele chorób takich jak niedorozwój umysłowy lub porażenie mózgowe, a w najgorszej sytuacji mogą prowadzić do poronieninia.