Zdrowie Styl życia

Pamiętajmy o profilaktyce w pogoni za sukcesem

03.08.2017

AMBITNE LECZ NA BAKIER Z PROFILAKTYKĄ ZDROWOTNĄ

Jak wynika z badania GFK rodzina i dom to nadal jedna z najważniejszych wartości - zadeklarowało tak aż 93% Europejek. Drugie miejsce zajmuje wygląd oraz poczucie bycia atrakcyjną.. Te wartości również dla nas Polek są najważniejsze. Nasze rodaczki w tych dwóch kategoriach uplasowały się na pierwszym miejscu. Z badania wynika, że jesteśmy również jednymi z najambitniejszych kobiet w Europie. Edukacja i sukces zawodowy są dla nas prawie tak samo ważne jak szczęście rodzinne. Czy ambitne i wyjątkowe rodzinne Polki mają w ogóle jakiekolwiek wady? Czy rzeczywiście wszystko potrafią zapiąć na ostatni guzik?

Badanie pokazało, że w pogoni za sukcesem, pięknym wyglądem i szczęściem rodzinnym zapominamy jednak o tym co najważniejsze. Niestety wyniki pokazują, że nie badamy się, nie uprawiamy sportów i lekceważymy profilaktykę. W "niedbałości" o zdrowie zajmujemy niechlubne, drugie miejsce. Wyprzedzają nas jedynie Holenderki.

Z PROFILAKTYKĄ NA BAKIER? JAK TO ZMIENIĆ?

Wracając z pracy już w aucie myślimy o zakupach na obiad, o dzieciach, które są w szkole lub o tym co mamy przygotować na jutro do pracy, tak by zdobyć uznanie szefa. Rzadko zastanawiamy się nad tym, jak w swój napięty kalendarz włożyć obowiązkowe badania profilaktyczne czy odkładaną od dawna wizytę u lekarza. Aż 97% Polek deklaruje, że wygląd i poczucie bycia atrakcyjną są dla nich istotne. Niestety jak pokazuje badanie zapominają o tym, że podstawowym warunkiem pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia jest dbałość o zdrowie - komentuje Sylwia Mikiel, Dyrektor Marketingu i PR TU Signal Iduna w Polsce.

Nie jest łatwo znaleźć chwilę na sprawdzenie czy jesteśmy zdrowe. Zapracowane Polski często narzekają na to, że by dostać się do lekarza specjalisty w publicznej służbie zdrowia potrzebują wolnego dnia lub też muszą czekać kilka miesięcy. To jednak uległo zmianie. Obecnie na rynku istnieją polisy zdrowotne, które nie rujnują naszych domowych budżetów.  Mechanizm ich działania jest bardzo prosty, na przykład pakiet Pełnia Zdrowia Tu Signal Iduna umożliwia szybkie umawianie wizyt z pomocą konsultantów, we wskazanym przez nas czasie i wybranym centrum medycznym. Dzwoniąc na 24-godzinne call center opisujemy, jakiej porady potrzebujemy a konsultant sam umawia nam wizytę. Co ważne, mamy pewność, że u lekarza pierwszego kontaktu odbędzie się ona w ciągu jednej doby od chwili zgłoszenia, a u lekarza specjalisty nie później niż w ciągu 5 dni roboczych.

Dodatkową zaletą, która podkreśli dbałość Polki o rodzinę, jest to, że świadczenia zdrowotne mogą objąć całą rodzinę. Dzięki temu nie tylko my ale również nasze rodziny będą w pełni zdrowia. Ustalenie konsultacji u dobrego pediatry zajmie nam mniej czasu niż zapakowanie tornistra naszej pociechy. ?Dla Polek deklarujących, że najważniejsza w ich życiu jest rodzina, jest to idealne rozwiązanie. W końcu dbałość o zdrowie nasze i naszych najbliższych jest najlepszym wyrazem troski o rodzinę? - podsumowuje Sylwia Mikiel.

 

*Badania m.in. potrzeb i stylu życia współczesnych kobiet zostało przeprowadzone w listopadzie i grudniu 2009 r. przez agencję badania opinii publicznej i badań marketingowych GFK, na zlecenie firmy Bayer Schering Pharma. Miało ono formę ankiety internetowej i objęło grupę prawie 24 tys. kobiet w wieku 15-49 lat z 17 krajów Europy i z Turcji. Uczestniczyło w nim również ponad 1000 kobiet z Polski.